December 28,2021 Post by : Alena Steinerová

Nejlepší ruční šlehače: Recenze 10 ručních mixérů (Test 2021)

Ruční šlehač je malý a roky prověřený pomocník každé kuchařky a každého kuchaře, na který nedá nikdo dopustit. Řada z nás se s ním setkává již od dětství, kdy jsme byli fascinováni jeho schopnostmi, neboť se mnohdy jednalo o jediný elektrospotřebič, který v kuchyních figuroval. Svou nízkou hmotnostní a užitnými vlastnostmi si své místo udržel i do dnešní doby a co víc, ruční šlehač již není pouze mixér s metlami, ale díky inovaci výrobců také do velké míry multifunkční zařízení.

Ruční mixér můžete pořídit poměrně lacino. V tomto případě dostanete šlehač v plastovém šasi s metlami ke šlehání a hnětení. Pokud si však připlatíte, do rukou se vám již může dostat ruční šlehač, který má bohatší příslušenství, a kromě metel lze ke spotřebiči připnout mixovací nohu, sekací nástavec či usadit šlehač do stojanu s otočnou mísou. Rázem se stane z elektrického šlehače improvizovaný tyčový mixér, který pro občasné použití splní roli naprosto dokonale. Usazením šlehače do stojanu s mísou dáte svobodu svým rukám, což může být velice příjemné, pokud například hnětete delší dobu těsto.

Dodávané příslušenství k ručním šlehačům je tedy velice praktické, dobře se před pořízením seznamte, jestli a jaké je v balení. Na trhu jsou k dispozici stovky ručních mixérů, liší se pořizovacími náklady, kvalitou zpracování a také designem. Většina spotřebičů je však vyrobena z plastu a je k tomu několik důvodů – ty hlavní jsou hmotnost a snadná údržba. Na své si přijdou i zastánci stylovek, pro které výrobci mají šlehače vyrobené z nerezu. Krásou však jejich výhoda začíná a končí, neboť jsou z pravidla těžší a také mytí vám zabere daleko více času.

Ruční mixér je nápomocen zejména při přípravě krémů, těsta, šlehačky, sněhu, pomazánek a kaší. Každá příprava má svá specifika a proto mají ruční šlehače nastavitelnou rychlost metliček. Na hnětení těsta jsou typicky vhodnější otáčky nižší, zatímco při přípravě krému ty nejvyšší. Ruku v ruce s otáčkami jde hlučnost, která může být v rámci jednotlivých zařízení až o 20 dB nižší.

Vybrat si vhodný ruční šlehač tak může být snadné, pokud zohledníte základní vlastnosti a parametry. Dále rozepsané je naleznete v nákupním rádci na konci tohoto článku a zároveň jsme pro vás udělali výběr deseti ručních mixérů a zpracovali k nim recenze.

Nejlepší ruční šlehače – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších ručních šlehačů z testů a hodnocení pro rok 2021.

Porovnání parametrů

Bosch MFQ3540 ETA Cuore 0089 90000 Bosch MFQ36460 Bosch MFQ4080 Tefal PREPLINE HT411138 ETA Cuore 2089 90000 Bosch MFQ4030 Kenwood HM680 Sencor SHM 5270 Gorenje M 605 W Další příslušenství Mixovací noha, odměrná nádoba - Stojan s otočnou mísou Mixovací noha, odměrná nádoba, sekací nástavec Mixovací noha, odměrná nádoba Mixovací noha, stojan s otočnou mísou - Stojan s otočnou mísou Mixovací noha - Počet rychlostí 5 4 5 5 5 4 5 5 5 5 Hmotnost 1,2 Kg 1,2 Kg 1,9 Kg 1,8 Kg 1,4 Kg 2,3 Kg 1,1 Kg 2,6 Kg 1,5 Kg 1,1 Kg Pulzní spínač Ano Ano Ano Ano Ano Ano Ano Ano Ano Ano Více Více Více Více Více Více Více Více Více Více

Author

December 28,2021

Leave a Reply