December 19,2021 Post by : Alena Steinerová

▷ TEST 6+ nejlepší mikrovlnné trouby 2022 RECENZE + Jak vybrat

Hlavní strana » Kuchyňské spotřebiče » Nejlepší mikrovlnné trouby pro rok 2022 Kuchyňské spotřebiče Nejlepší mikrovlnné trouby pro rok 2022

Mikrovlnné trouby jsou malé, praktické, multifunkční a pořídíte je poměrně levně. Splňují veškeré požadavky moderně smýšlejícího člověka. Jak si tedy vybrat tu nejlepší mikrovlnku? Poradíme vám a jako bonus přinášíme podrobné recenze těch nejzajímavějších produktů.

Nejlepší volně stojící mikrovlnná trouba Nejlepší vestavná mikrovlnná trouba Whirlpool MWF 420 BL

Vítěz testu Beko MGB 25333 BG

Vítěz testu Energetická hospodárnost

Nadstandardní vnitřní prostor

Multifunkční ovládání Vysoký výkon

Funkce grillování

Digitální displej Hodnocení: 94% Hodnocení: 93% Porovnat ceny Porovnat ceny

TEST: Nejlepší volně stojící mikrovlnné trouby 2022

1. místo 2. místo 3. místo Whirlpool MWF 420 BL

Vítěz testu Samsung F300G MS23F301TAS

Cena/výkon Sencor SMW 1717WH Energetická hospodárnost

Nadstandardní vnitřní prostor

Multifunkční ovládání Moderní design

Tichý chod

Dostupná cena Spolehlivost a výkon

Nízká cena Hodnocení: 94% Hodnocení: 90% Hodnocení: 87% Porovnat ceny Porovnat ceny Porovnat ceny

TEST: Nejlepší vestavné mikrovlnné trouby 2022

1. místo 2. místo 3. místo Beko MGB 25333 BG

Vítěz testu Beko MGB 25332 BG

Cena/výkon Beko MOB 20231 BG Vysoký výkon

Funkce grillování

Digitální displej Objem 25l

Vysoký výkon Nízká hmotnost

Nízká cena Hodnocení: 93% Hodnocení: 89% Hodnocení: 80% Porovnat ceny Porovnat ceny Porovnat ceny

Recenze 3 nejlepších mikrovlnek

Mikrovlnná trouba Whirlpool MWF 420 BL

Whirlpool MWF420BL

Tento produkt patří mezi jedničky volně stojících mikrovlnek. Má totiž opravdu co nabídnout. Vnitřní prostor umožní ohřívání i větších porcí jídla díky 25 litrovému objemu. V této mikrovlnné troubě nenaleznete žádný otočný talíř. I tento fakt dává informaci o tom, že ve spotřebiči bude místa více než dost. Mikrovlnný výkon se tváří rovněž přívětivě a efektivně, jeho hodnota je 800 Wattů, příkon pak 1 100 Wattů.

Mikrovlnná trouba Whirlpool MWF 420 BL se na trhu nabízí ve velice neutrálním odstínu matné černé. Skvěle tak doplní jakoukoliv kuchyňskou linku v designovém stylu. Ovladatelnost spotřebiče uspokojí jak tradičního uživatele, tak i moderního. Na mikrovlnce naleznete otočné, manuální i dotykové ovladače. Co může uživatele nemile překvapit jsou rozměry. Mikrovlnná trouba je široká téměř půl metru, hluboká 42,6 centimetrů a vysoká 32,3 centimetrů. Mezi nejskladnější modely tak rozhodně nepatří.

Základní parametry

Typ mikrovlnné trouby Whirlpool MWF 420 BL se řadí mezi monofunkční spotřebiče, proto nabízí pouze základní funkce, jako je ohřívání pokrmů a rozmrazování potravin. Grilování a rozpékání bohužel neumožní. Běžného uživatele však zcela jistě potěší standardní funkce, mezi něž můžeme zařadit zvukovou signalizaci konce ohřevu, nebo integrované digitální hodiny. Funkce Jet Start zase umožní extrémně rychlé ohřátí jídla.

To ale není vše. U produktu tohoto typu naleznete i funkci AUTO Cook, jež umožní automatické vaření podle receptu, nebo AUTO Clean, která dokáže automatické čistění. Výrobce nezapomněl ani na bezpečnost, proto je u spotřebiče k mání i dětský zámek. Mikrovlnná trouba je pro své výrazné rozměry vhodná do domácností, kde není nouze o prostor, proto před její koupí zvažte své možnosti.

Celkové hodnocení Whirlpool MWF 420 BL

Ve srovnání s ostatními spotřebiči podobných funkcí se tato mikrovlnka řadí mezi ty nejlepší, co do výkonnosti a spotřeby energie. Potěšující je rovněž její objemný vnitřní prostor, kde si zcela bez obtíží uživatel ohřeje i dvě jídla najednou. Chybějící otočný talíř tedy v tomto případě rozhodně není mínusem, právě naopak. Elegantní černá barva produktu skvěle doplní především minimalistický a moderní interiér. Co poněkud zarmoutí jsou extrémní rozměry a hmotnost mikrovlnky. S patnácti kily a půl metrovou šířkou zabere tento typ dost místa. Pakliže jste nenároční na rozšířené funkce spotřebiče v této kategorii, jako je grilování a rozpékání a postačí vám jen ty základní, je model Whirlpool MWF 420 BL pro vás tím pravým.

Plusy: Energetickou hospodárnost a dobrý výkon

Nadstandardní vnitřní prostor

Multifunkční ovládání (digitální, manuální a otočné kolečko)

Praktické funkcionality jako AUTO Clean, AUTO Cook a Jet Start

Mínusy: Extrémní rozměry a hmotnost spotřebiče

Absenci funkce grilování a Crisp (rozpékání)

Mikrovlnná trouba Samsung F300G MS23F301TAS

Samsung F300G MS23F301TAS

Do kategorie volně stojících mikrovlnných trub můžeme zařadit i typ Samsung F300G MS23F301TAS. Tato mikrovlnka s výškou 27,5 centimetrů a šířkou 48,9 centimetrů patří spíš mezi ty prostorově výraznější spotřebiče, ve srovnání s těmi ostatními. Vnitřní prostor je ale paradoxně poměrně malý, poskytne pouze 23 litrů objemu. Otočný talíř má průměr 28,8 centimetrů, což je pro standardní ohřev pokrmů zcela dostačující, avšak potíže můžete mít s přípravou jídel rozměrnějších. Mikrovlnný výkon produktu je 800 Wattů a příkon 1150 Wattů, jedná se tak o velice účinný spotřebič.

Mikrovlnná trouba Samsung F300G MS23F301TAS nabídne moderní a stylový design. Její odstín je nerez v kombinaci s černými prvky. Zapadne tak skvěle do kdejakého interiéru kuchyně. Ovládání mikrovlnky je jednoduché a intuitivní pomocí otočného kolečka a tlačítek. Uživatele mile potěší i fakt, že tento spotřebič je oproti jiným poměrně tichý.

Základní parametry

Pokud nejste uživatelem náročným, tento model vás potěší klasickými vlastnostmi, kterými standardní mikrovlnky disponují, a to je rozmrazování potravin, ohřev jídla, signalizace konce ohřevu, dětský zámek, nebo displej s hodinami. Dvířka se otevírají na levou stranu. S grilem a rozpékáním u tohoto spotřebiče bohužel neuspějete. Pakliže byste chtěli během ohřívání pokrmu sledovat proces, nejspíš se vám to nepodaří. Dvířka jsou totiž dost tmavá. To může mnoho lidí považovat za negativum.

Jak již bylo zmíněno, mikrovlnka zabere dost prostoru a zároveň neposkytne velký objem, to jí tak může ubírat na atraktivitě. Cenová relace, v které lze mikrovlnku zakoupit, je velice příjemná. Pohybuje se mezi 2 000 až 3 000 korunami. Jedná se tak o poměrně levný produkt se všemi funkcemi, které jsou u mikrovlnné trouby běžně očekávané.

Celkové hodnocení Samsung F300G MS23F301TAS

Celkově lze mikrovlnnou troubu Samsung F300G MS23F301TAS zhodnotit jako průměrný spotřebič, který splní základní požadavky standardního uživatele. Mikrovlnka zcela jistě osloví svým vzhledem. Nerez a černá barva působí moderně. Za to výraznější rozměry mikrovlnné trouby jsou dost nepraktické a pro menší kuchyňskou linku vlastně dost nekompatibilní. Objem by mohl být také o něco větší, vzhledem k šířce a výšce. Pozitivem je, že ve srovnání s jinými mikrovlnkami v obdobné cenové relaci, se tato může pyšnit tichým chodem.

Plusy: Moderní design

Tichý chod

Dostupná cena

Mínusy: Větší rozměr a menší objem

Tmavá dvířka a z ní vyplývající absence kontroly pokrmu během ohřívání

Pouze standardní funkce

Mikrovlnná trouba Sencor SMW 1717WH

Sencor SMW 1717WH

Mikrovlnka typu Sencor SMW 1717WH je spotřebičem jednoduchým, levným a přeci jen dostatečně výkonným. Patří do kategorie volně stojících mikrovlnných trub. Její rozměry jsou 26 centimetrů na výšku a 45 centimetrů na šířku. Jedná se tak o mikrovlnku skladnou a díky necelým 11 kilům i dobře přenosnou. Otočný talíř je široký 24,5 centimetru, což je standardní velikost a zcela postačuje na běžný ohřev. Sedmnáctilitrový objem spotřebiče není sice nikterak závratný, ale běžný uživatel s ním bude jistě spokojený. Za mikrovlnným výkonem 700 Wattů lze hledat poměrně dobrý výsledek co do rychlosti a kvality ohřívání jídel.

Model Sencor SMW 1717WH vyniká lesklou bílou barvou v kombinaci s černým odstínem dvířek. Mikrovlnka je svým vzhledem v podstatě obyčejná a nemůže rozhodně konkurovat vysoce designovým kouskům, za to je ale praktická a funkční, a to tady jde. Mikrovlnné troubě schází digitální displej s časovačem, tudíž lze spotřebič ovládat jen manuálně otáčením.

Základní parametry

I přes nízkou cenu lze u mikrovlnky Sencor SMW 1717WH nalézt vše, co je od tohoto spotřebiče očekávané. Nechybí samozřejmě funkce ohřevu pokrmů, rozmrazování potravin, nebo zvukový signál po ukončení ohřívání. Otevírání dvířek je levostranné. Nastavení ohřívacího cyklu je umožněno prostřednictvím dvou otočných koleček. Někoho může zarmoutit absence funkce grilování, rozpékání a také hodin.

Omezené funkce a základní vlastnosti se odráží i v ceně této mikrovlnné trouby. Pořídíte ji již od 1 400 korun. Tato mikrovlnka tak patří mezi jedny z nejdostupnějších spotřebičů ve své kategorii. Dalo by se říct, že se jedná o dobrou kvalitu za rozumnou cenu.

Celkové hodnocení Sencor SMW 1717WH

Model Sencor SMW 1717WH lze zhodnotit jako dostačující v oblasti základních funkcí. Kladně hodnotíme nejen vzhled, ale i cenu. Spotřebič je levný, spolehlivý a výkonný. To jsou rozhodující aspekty pro kvalitní ohřev jídel. Produkt tohoto typu si jednoznačně zaslouží jedničku. I přesto, že nemůže konkurovat moderním přístrojům ve své kategorii, splňuje vše, co vlastně člověk potřebuje. Pokud tedy nejste nijak nároční a postačí vám běžné funkce, je Sencor SMW 1717WH tou pravou mikrovlnkou pro vás.

Plusy: Slušná kvalitu a nízká cena

Klasický design hodící se do většiny interiérů

Spolehlivost a výkon

Nízká hmotnost a skladnost

Mínusy: Absence displeje

Pouze manuální ovládání

Základní funkce (chybí grilování, rozpékání)

Nejprodávanější mikrovlnné trouby 2022

Poradíme vám… zpět nahoru ↑ Jak vybrat mikrovlnnou troubu

První mikrovlnná trouba spatřila světlo světa přesně před 73 lety. K dostání byla na americkém trhu zejména pro restaurace. Vážila neuvěřitelných 400 kilo a svou výškou přesahovala kdejakého člověka. Mikrovlnné trouby pro domácnosti se začaly vyrábět v padesátých letech dvacátého století. Byly však poměrně rozměrné, neskladné a také drahé. Od této doby uplynula pěkná řádka let a dnes již trh nabízí neuvěřitelné možnosti.

Zorientovat se ve velkém množství mikrovlnek, které trh nabízí, je poněkud náročnější. Běžný uživatel cílí především na výkonnost a rychlost mikrovlnné trouby. Tyto aspekty jsou těmi nejdůležitějšími, které moderní člověk v dnešní hektické době vyžaduje. Mikrovlnky zkrátka usnadňují život kdejaké rodině.

1 Mikrovlnné trouby

Mikrovlnné trouby můžeme dle nabízených funkcí rozdělit na:

Monofunkční mikrovlnné

Multifunkční mikrovlnné

Monofunkční mikrovlnné trouby – co se týká funkcí, jsou mikrovlnné trouby dvojího typu. Ty monofunkční poskytnou uživateli pouze základní funkce, jako je rozmrazování, ohřev, případně zvukovou signalizaci ukončeného cyklu ohřívání. Multifunkční mikrovlnné trouby – čím dál oblíbenější jsou ale mikrovlnky multifunkční, které nabídnou mnohem víc. V těch je možné i grilovat, nebo rozpékat pokrmy. Pojďme se tedy na mikrovlnné trouby podívat do hloubky.

Dále můžeme mikrovlnné trouby rozdělit i podle umístění:

Volně stojící mikrovlnky

Vestavné mikrovlnky

Volně stojící versus vestavné mikrovlnné trouby

Mikrovlnky nerozdělujeme pouze podle množství nabízených funkcí. Na trhu totiž natrefíte i na mikrovlnné trouby volně stojící a ty vestavěné. Než tedy přistoupíte ke koupi nového spotřebiče z této kategorie, je zapotřebí se zamyslet nad tím, kam mikrovlnku umístíte.

Volně stojící mikrovlnné trouby – hodí se do kuchyní, kde není možnost zabudování spotřebiče. Velikost mikrovlnky zvolte také dle toho, kolik místa v kuchyni máte. Praktičtější jsou ty menší a snadno přenosné. Ani na správnou údržbu byste neměli zapomínat, vzhledem k tomu, že na mikrovlnce ve volném prostoru se budou více zachytávat nečistoty. Vestavné mikrovlnné trouby – pro dokonalý a celistvý vzhled kuchyňské linky je vhodná vestavná mikrovlnka. Před jejím zakoupením je zapotřebí vyměřit si prostor, kam ji budete ukládat, aby perfektně pasovala. Rovněž byste neměli opomenout ani prostor k odvětrávání spotřebiče.

2 Funkce

Vraťme se nyní k funkcím mikrovlnek. Ty jsou také rozhodujícím aspektem ve výběru spotřebiče. Pro méně náročné spotřebitele jsou určené mikrovlnné trouby monofunkční. U těch naleznete funkci rozmrazování, ohřevu a vaření. U multifunkčních mikrovlnek se pak můžete těšit z těchto funkcí:

Forced Air – v překladu jde o horký vzduch, který v mikrovlnce koluje díky integrovaným ventilátorům a zefektivní, či urychlí přípravu jakéhokoliv jídla. Ušetříte tak čas strávený postáváním u plotny. Gril – tato funkce se celkově těší veliké oblibě, jelikož je schopná zastoupit běžnou troubu. Vaření v páře, nebo také Steam – vhodné zejména pro ty, kteří dbají na svůj jídelníček a stravují se zdravě. S touto funkcí u mikrovlnky rozhodně ušetříte čas. Crisp -v překladu se jedná o takzvané rozpékání. Vytvoří na vašem jídel krustu, která bude křupat. Nutné je pořídit si specifický talíř na tento druh pečení v mikrovlnné troubě. Šestý smysl (6 sense) – jsou jím vybavené velmi moderní mikrovlnné trouby. S touto funkcí můžete šetřit energii. Jet Defrost – aby vaše potraviny byly rozmrazovány rovnoměrně a efektivně, slouží k těmto účelům funkce Jet Defrost. Quick Heat – jedná se o rychlé předehřívání mikrovlnné trouby.

3 Důležité parametry

Co se skrývá pod výkonem, příkonem a objemem mikrovlnné trouby?

Nemusíte být zrovna extra znalec fyziky, avšak základní parametry co do výkonu mikrovlnky je dobré znát. Výkon totiž vyjadřuje rychlost přípravy pokrmu. Čím je vyšší, tím je jídlo ohřáté v kratším čase. Ideální výkon mikrovlnné trouby je zhruba kolem 1 000 Wattů.

U výběru mikrovlnky se setkáte i s takzvaným příkonem. Ten je ukazatelem spotřebované energie, když svou mikrovlnnou troubu používáte. A neméně důležitý je i objem mikrovlnky, který dává informaci o tom, kolik se do spotřebiče vejde.

Jestliže si ohříváte jídlo ojediněle, volte spíš objem pod 20 litrů. Pro početnější rodiny je pak vhodná mikrovlnka o objemu alespoň 30 až 40 litrů.

4 Příslušenství a tipy k mikrovlnce

Otočný talíř – většina mikrovlnek obsahuje i otočný talíř, který bývá nejčastěji o průměru 24 centimetrů, což je plně dostačující pro běžný provoz spotřebiče. Pakliže jste například milovníkem pizzy, je vhodnější větší průměr talíře. Na trhu jsou k dostání ale i mikrovlnné trouby, které otočné talíře neobsahují, šetří tak mnoho vnitřního prostoru. Vodítko otočného talíře – je odnímatelné a bývá součástí mikrovlnky. Sestaveno je obvykle z tří ramen a koleček, díky nimž se talíř s pokrmem při ohřevu otáčí. Ochranný kryt – jeho účel je jednoznačný, zabraňuje potřísnění vnitřního prostoru mikrovlnky při ohřevu pokrmu. Teflonový talíř na rozpékání – jestliže si zakoupíte mikrovlnnou troubu s funkcí Crisp, je zapotřebí si obstarat Crisp talíř vyrobený z teflonu. Ten zajistí rychlé a efektivní rozpečení. Hodí se zejména na koláče a hranolky. Teplotní sonda – díky ní můžete sledovat vnitřní teplotu pokrmu. Vhodná je především při přípravě masa. Držák na mikrovlnku – umožňuje připevnění mikrovlnné trouby na stěnu. Nejčastějším materiálem je kov. Díky teleskopickému nastavení je schopen často pojmout i objemné spotřebiče.

Jak o mikrovlnnou troubu pečovat?

Mikrovlnná trouba si zaslouží i adekvátní péči, která jí zajistí dlouhou životnost a pěkný vzhled. Pokud chcete předejít znečištění vnitřku mikrovlnky, určitě používejte ochranný kryt na ohřívané pokrmy. A když zapomenete a podaří se vám vnitřní prostor spotřebiče potřísnit, je vhodné tyto nečistoty co nejdříve odstranit, ideálně mokrým bavlněným hadříkem namočeným ve vodě.

Určitě se při očistě mikrovlnky vyvarujte těmto krokům: Nepoužívejte drátěnky a tvrdé kartáče (mohli byste poškodit povrch mikrovlnky)

Vyvarujte se také používání tekutých i sypkých čistících písků, jejichž abrazivní vlastnosti mohou rovněž poškodit materiál mikrovlnné trouby

Čistící prostředky v rozprašovačích nestříkejte přímo na, nebo do mikrovlnky, abyste její funkčnost neohrozili, či ji nějakým způsobem nepoškodili, stále se jedná o elektroniku, ro mějte na paměti

Mikrovlnku neomývejte, pokud je zapojená v zásuvce

K péči o spotřebič používejte zásadně k tomu určené přípravky, nebo neagresivní saponáty na mytí nádobí, například Jar. Otírat vnitřní i vnější prostor je vhodné jemnými houbičkami nebo hadříky. Neopomeňte také pečovat o otočný talíř, ten je vhodné čas od času vyjmout z mikrovlnky a omýt ve dřezu.

Po údržbě mikrovlnné trouby je nutné ji i osušit. Pakliže bojujete s nepříjemným zápachem ve spotřebiči, pomůže miska s vodou a citronovou šťávou, kterou umístíte do mikrovlnky a zapnete ji na minutu až dvě. Mikrovlnnou troubu tak provoníte a rovněž se vám díky vzniklé vlhkosti bude i lépe umývat od případných nečistot.

Co do mikrovlnné trouby patří a co do ní určitě nevkládat?

Mezi materiál, který můžete bez problému vložit do mikrovlnky, patří:

Nádobí ze silikonu

Varné sklo

Misky z takzvaného termoplastu

Nádobí z porcelánu a kameniny, které není zdobené

Do mikrovlnky zásadně neumisťujte tyto materiály:

Kovové nádobí

Porcelánové nádobí neglazurované

Zlatě a stříbrně zdobené talíře, hrnky a příbory

Plastové misky z nekvalitních materiálů

Jakého zvolit výrobce mikrovlnek a kolik to bude stát?

Každý výrobce slibuje zákazníkovi při koupi mikrovlnné trouby něco jiného. Jeden se zaměřuje zejména na design a multifunkčnost a druhý zase na praktičnost. Pojďme se tedy podívat na ty nejznámější výrobce a zjistěme, v jaké cenové hladině se jejich produkty pohybují.

Mikrovlnné trouby Samsung

Společnost Samsung cílí jednoznačně na zákazníky se zájmem o design a kvalitu. Mikrovlnné trouby od Samsungu oplývají vysoce odolnými materiály a velmi moderním zpracováním. Většina mikrovlnek je vybavena antibakteriálním vnitřním povrchem z keramiky, který odolá poškrábání. Rovněž výrobce myslí i na úsporu energií. Ekologický režim ušetří nejen čas, ale i peníze.

Přidanou hodnotou mikrovlnných trub od Samsungu je i to, že umožňují zdravější a chutnější přípravu jídel, díky integrovaným snímačům vlhkosti. Dokonce si v nich připravíte i vlastní domácí jogurt a funkce odstranění zápachu pomůže s intenzivním aroma například u ryb. Cenová relace mikrovlnek od Samsungu se pohybuje od 2 000 do 13 000 korun.

Mikrovlnné trouby Whirlpool

Mikrovlnky od společnosti Whirlpool jsou vysoce moderní a dá se říct až nadčasové. Firma vyrábí jak vestavěné mikrovlnné trouby, tak ty volně stojící. Produkty jsou vybaveny ve většině případů již chytrými funkcemi, jako je šestý smysl, Crisp, nebo vaření v páře. Vybere si tu tak i ten nejnáročnější zákazník. Ceny mikrovlnek Whirlpool se pohybují v rozmezí 2 000 až 26 000 korun.

Mikrovlnné trouby Sencor

Dostupná cenová hladina, spolehlivost a dobrá výkonnost, tak by se daly definovat mikrovlnné trouby od společnosti Sencor. Jsou na trhu jedny z nejoblíbenějších, a co do kvality patří i mezi ty nejlepší. Sencor nabízí mikrovlnky v odstínech bílá, nerez, nebo černá. Ceny jsou také velice příjemné a dosáhne na ně kdokoliv. Tu nejlevnější mikrovlnnou troubu od firmy Sencor seženete už za 1 400 korun.

Mikrovlnné trouby Beko

Přední výrobce domácích spotřebičů, který si v Česku vybudoval své místo teprve před 15 lety, nabízí rovněž velmi kvalitní mikrovlnné trouby všech druhů a cenových relací. U společnosti zakoupíte jak vestavné, tak volně stojící mikrovlnky v cenovém rozmezí 2 000 až 10 000 korun. Všechny jsou v moderních barvách a poskytnou spotřebiteli adekvátní služby.

Mikrovlnné trouby Mora

Společnost Mora dělá svými spotřebiči radost téměř 200 let. Má tak obrovskou tradici. Firma se soustředí především na kvalitu, moderní vzhled a hlavně multifunkčnost. U Mory si mikrovlnnou troubu vybere jak skromnější zákazník, tak i ten nejnáročnější. Ceny se pohybují kolem 1 900 až 7 000 korun.

Mikrovlnné trouby Daewoo

Tento jihokorejský výrobce a distributor elektroniky umožňuje spotřebitelům zakoupit si mikrovlnnou troubu za poměrně slušné částky. Ceny mikrovlnek od Daewoo se pohybují od 1 500 až po 10 000 korun. Na trhu si vyberete z různých odstínů, některé jsou dokonce i velice pestré, například světle modrá, nebo červená.

Mikrovlnné trouby Electrolux

Firma Electrolux se zaměřuje na moderní design a přizpůsobivost vůči prostoru kuchyně. Výrobce se snaží konstruovat mikrovlnky skladné. Mezi jejich produkty naleznete jak vestavné, tak ty volně stojící. Mikrovlnné trouby značky Electrolux jsou rovněž velmi elegantně vyhlížející, dominujícími barvami jsou černá a nerez. Nejlevnější mikrovlnku seženete od 2 500 korun a tu nejdražší za necelých 17 000 korun.

Mikrovlnné trouby Bosch

Rychlost a hospodárnost, to jsou základní hesla společnosti Bosch, co se týká vlastností mikrovlnek. Mikrovlnné trouby této firmy slibují atraktivní vzhled a efektivní funkce. 1 800 až 24 000 korun, to je cenové rozmezí, v kterém lze mikrovlnky u společnosti Bosch zakoupit.

Nejčastější otázky a odpovědi na téma mikrovlnné trouby

Běžný spotřebitel si často může položit několik zásadních otázek, které jej pomohou přesvědčit o tom, že právě mikrovlnka je ta správná volba. Ty nejčastější dotazy vám zde zodpovíme:

Jsou mikrovlnné trouby škodlivé? Ve společnosti kdysi kolovaly zvěsti, že mikrovlnné trouby vydávají záření, které je pro lidský organismus škodlivé. Lidé věřili, že jídlo, které si připraví v mikrovlnce, bude rázem nebezpečné. Tyto spotřebiče ale ve skutečnosti nejsou vůbec ohrožující, co se týká zdraví. Různé odborné testy potvrdily, že sice produkují určité množství záření, ale to je srovnatelné například s takovým, které vydává mobil. Tudíž se není čeho bát. Mají mikrovlnky negativní vliv na nutriční hodnotu ohřívaného jídla? Mnoho výzkumů prokázalo, že nutriční hodnota potravin není během ohřívání či vaření v mikrovlnné troubě snižována. Některé studie dokonce přišly i na to, že mikrovlnka může být šetrnější vůči jídlu než ostatní druhy přípravy pokrmů. Právě rychlost a nízká teplota jsou pro potraviny příznivé, a to mikrovlnná trouba dokáže splnit. Uvolňují plastové obaly při zahřívání v mikrovlnné troubě škodlivé látky? Rozhodně je lepší, když své pokrmy budete ohřívat v porcelánových miskách, nebo na talířích, některé plastové obaly totiž mohou do jisté míry uvolňovat nepatrné množství určitých chemikálií, které se používají k jejich výrobě. Zejména mezi ně můžete zahrnout různá barviva a změkčující látky. Většinou jsou plastové nádoby označené symboly, které by měly dát spotřebiteli jasnou informaci o tom, zda do mikrovlnné trouby patří, nebo ne. Pokud si u některých plastů nejste jistí, raději je do mikrovlnky nevkládejte. Na jakém principu funguje mikrovlnka? Každá potravina, která je v mikrovlnné troubě ohřívaná, obsahuje molekuly vody, které jsou složené z dvou atomů vodíku a jednoho atomu kyslíku. Tyto molekuly jsou poměrně nestabilní a nesymetrické, tudíž se díky vysílaným mikrovlnám přepólují. Tento jev se následně projeví kmitáním molekul vody uvnitř jídla, a tak dochází k tvorbě tepla. Pokrm se tím pádem ve výsledku ohřeje.

Zajímavé zdroje

Author

December 19,2021

Leave a Reply